Genel

Güvenlik giysilerinin en önemli öğeleri nelerdir?

Güvenlik giysilerinin en önemli öğeleri nelerdir?

Çizmeler, Botlar – özellikle çelik başlıklı versiyonlar gibi delinme, burkulma, ezilme ve düşme gibi ayak yaralanmalarını önlemek için önemlidir. Ayağa ekstra koruyucu, sağlam bir tabaka verir.

Uzman kumaşlar – nefes alabilen, alev geciktirici kumaşlar veya sert olan ancak çalışanların hareketini kısıtlamayan kumaşlar.

Eldivenler  eller vücudun hassas bölgeleridir ve iş sırasında vücudun en çok kullanılan kısmıdır. Zararlı maddelerden yanıkları veya sıçramaları önlemek için ellerin korunması şarttır.

Solunum koruması – bazı endüstrilerde solunum sistemine zarar verebilecek enkaz, toz, partikül, gaz ve diğer şeyler bulunur. Bu nedenle bu durumlarda burnu ve ağzı kapatmak önemlidir.

Gözler ve kulaklar – duyu organlarınız muhtemelen vücudun en hassas, hassas bölgeleridir ve bu nedenle güvenlik gözlükleri ve gürültü önleyici kulaklıklar kullanılarak korunmaya ihtiyaç duyarlar.

Şapkalar, Kasklar – kasklar hassas kafatasını düşen döküntülere ve olası bina çökmelerine karşı korur. Diğer şapkalar, başı sıcak tutmak için kasketleri ve görünürlüğü artırmak için hi-vis versiyonları içerebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir